منوی اصلی
لینک های برتر
خانه تاریخی بروجردی
مسجد و مدرسه آقابزرگ
نورگیر خانه تاریخی بروجردی
اتاق پنج دری خانه تاریخی طباطبایی

مجموعه جهانی باغ فین در صدر بازدید جاذبه های گردشگری استان اصفهان در ایام نوروز

خبرنامه اداره

ad

مسئول کمیته آمار وبرنامه ریزی ستاد اجرایی خدمات سفرشهرستان کاشان از بازدید بیش از یک  و نیم میلیون نفر از جاذبه های شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی کاشان، علیرضا عبدا.. زاده  با اعلام این خبر افزود: از تاریخ ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۰  تا پایان روز  ۱۳فروردین۱۴۰۱، تعداد ۱۵۷۱۱۹۲ نفر از ۲۴ جاذبه  تاریخی،مذهبی، طبیعی، مذهبی  و موزه های  شهرستان کاشان بازدید نموده اند که از این تعداد،  ۴۸۵بازدید خارجی بوده است.
وی گفت: مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان با بازدید ۱۵۰۵۵۸ نفر، رتبه اول بازدید گردشگران را در بین آثار تاریخی شهرستان و استان  دارا می باشد.خانه تاریخی طباطبایی ۴۳۵۶۹ نفر بازدید، خانه تاریخی بروجردی  ۴۱۲۸۹ نفر بازدید، موزه ملی واقع در باغ فین ۲۱۹۶۲ نفر بازدید، حمام سلطان امیراحمد ۱۵۸۲۷ نفر و محوطه باستانی سیلک۱۰۷۳۸ نفر بازدید به ترتیب  در رتبه های بعدی بازدید میهمانان نوروزی  از بناهای دارای فروش بلیط قرار دارند.


علیرضا عبدا... زاده در ادامه افزود: در این بازه زمانی از جاذبه های تاریخی،تفریحی ،مذهبی و موزه، از بخش مرکزی(کاشان)  با ۶ جاذبه  ۲۸۳۹۴۳نفر، بخش نیاسر با ۷ جاذبه  بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر (!) ، بخش قمصر با ۳ جاذبه بیش از ۷۰ هزار نفرو بخش برزک  با ۸ جاذبه بیش از ۱۳ هزار نفر بازدید کرده اند.

لازم به ذکر است آمار بازدید از جاذبه های گردشگری فاقد بلیط شهرستان، توسط متولیان آن جاذبه ها به کمیته آمار شهرستان ارسال گردیده است.

 

 

 

   

گفتگو با ریاست اداره
خدمات اینترنتی
نظرسنجی