منوی اصلی
لینک های برتر
آدرس صفحه اینستاگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان chtkashan@ ::: آدرس پیام رسان تلگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان : chtnews@
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

ثبت خانه تاریخی حسینیان در فهرست آثار ملی کشور

خبرنامه اداره
معاون مدیرکل و رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان از ثبت خانه تاریخی حسینیان در فهرست آثار ملی خبر داد.

تعداد بازدید : 7

تاریخ ثبت : شنبه 26 تير 1400


به گزارش روابط عمومی اداره کاشان مهران سرمدیان با اعلام این خبر گفت:خانه تاریخی حسینیان بعنوان سیصد و سی و چهارمین اثر ملی شهرستان کاشان به شماره 33213 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

سرمدیان افزود:کاشان دارای خانه های تاریخی ارزشمند فراوانی می باشد که به خاطر وجود چنین خانه هایی به شهر خانه یا شهر خانه های تاریخی در کشور مشهور است و خانه حسینیان یکصد و هفتمین خانه تاریخی ثبت شده شهرستان کاشان در فهرست آثار ملی کشور می باشد.

 

 

عباس متولی معاون میراث فرهنگی اداره کاشان نیز اظهار داشت:خانه تاریخی حسینیان(سرای دیبا) از بناهای دوره قاجاری است که حدود ۳۶۰ متر مربع مساحت دارد و دارای یک حیاط مرکزی است که نه اتاق حول آن احداث شده اند.

 

وی افزود: این خانه تاریخی در خیابان ملاحبیب ا.. شریف محله پاپک قرار داشته و مرمت آن طی چند سال اخیر انجام و تکمیل و تجهیز شده است وهم اکنون بعنوان اقامتگاه سنتی پذیرای مسافرین و گردشگران می باشد.