منوی اصلی
لینک های برتر
آدرس صفحه اینستاگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان chtkashan@ ::: آدرس پیام رسان تلگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان : chtnews@
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

به مناسبت هفته گردشگری همایش ایجاد فضای کسب وکار در صنعت گردشگری با استفاده از ظرفیت های منطقه کاشان برگزار شد.

خبرنامه اداره
معاون مدیر کل ورئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کاشان از برگزاری همایش ایجاد فضای کسب وکار در صنعت گردشگری در پنجمین روز از هفته گردشگری با همکاری شرکت ماهان باستان سیلک وبا حضور راهنمایان گردشگری ،مدیران وکارکنان تأسیسات گردشگری ودفاتر خدماتی ومسافرتی وهمچنین دیگر فعالین حوزه گردشگری خبر داد.

تعداد بازدید : 128

تاریخ ثبت : پنج شنبه 11 مهر 1398


به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کاشان مهران سرمدیان با اعلام این خبر گفت یکی از راهکارهای توسعه گردشگری در منطقه فرهنگی کاشان برطرف ساختن مشکل فصلی بودن صنعت گردشگری این شهرستان، برگزاری دوره های آموزشی وتخصصی وبرنامه ریزی صحیح و فراهم نمودن زیر ساختها برای تنوع در  گردشگری از قبیل گردشگری تاریخی ،مذهبی ،طبیعی،فرهنگی ،ورزشی ، سلامت، کویرگردی، روستایی،غذا ودیگر پتانسیلهای موجود درمنطقه می باشد که با برگزاری اینگونه دوره های تخصصی و آموزشی خواهیم توانست در توسعه گردشگری رشد مطلوب وخوبی داشته باشیم.

حجت ناصحی پور معاون گردشگری  اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کاشان در این همایش ضمن تبیین تعاریف گردشگری به اهمیت موضوع آموزش تخصصی گردشگری ومعرفی فرصتهای جدید سرمایه گذاری در منطقه کاشان با تأکید بر مناطق کوهستانی وکویری وبومگردی در روستاها اشاره نمود وخلاقیت را به عنوان ابزاری در ایجاد فرصتهای جدید گردشگری برای سرمایه گذاری در این صنعت حائز اهمیت دانست.

دکتر محمد آقازاده استاد دانشگاه ،ومدیر دپارتمان گردشگری شرکت توسعه پایدار تپش سبز به عنوان سخنران اصلی این همایش در خصوص شعار امسال در هفته گردشگری با محوریت (گردشگری ومشاغل ،  یک آینده بهتر برای همه ) به ایراد سخن پرداخت.

دکتر آقا زاده در این همایش پیرامون ایجاد فضای کسب وکار وایده های خلاق در صنعت گردشگری با تأکید بر ظرفیتهای منطقه مطالبی عنوان کرد و از پیشینه واهداف روز جهانی گردشگری و وضعیت گردشگری جهان وتحلیل موقعیت ایران در این صنعت ونیز روند توسعه گردشگری جهان وایران و در نهایت چشم انداز گردشگری در ابعاد مختلف از نگاه سازمان جهانی جهانگردی   (wto)مطالبی را ایراد نمود.

وی با اشاره به ظرفیتهای موجود گردشگری منطقه  فرهنگی کاشان ، آران وبیدگل ونطنز، ایجاد کسب وکارهای مرتبط وتولید ایده های خلاق در این حیطه را از اهداف اصلی و مهم در توسعه گردشگری دانست.

این همایش  در محل هتل نگارستان کاشان وبا همکاری شرکت ماهان باستان سیلک با موضوع فضای کسب وکار در صنعت گردشگری با استفاده از ظرفیت های منطقه کاشان برگزار شد.