منوی اصلی
لینک های برتر
آدرس صفحه اینستاگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان chtkashan@ ::: آدرس پیام رسان تلگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان : chtnews@
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

تهیه وتدوین طرح جامع گردشگری منطقه کاشان در حال انجام می باشد.

خبرنامه اداره
معاون مدیر کل ورئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کاشان از تهیه وتدوین طرح جامع گردشگری کاشان خبر داد.

تعداد بازدید : 120

تاریخ ثبت : سه شنبه 9 مهر 1398


به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کاشان مهران سرمدیان با اشاره به اهمیت موضوع توسعه پایداردر شهرستان کاشان اعلام کرد که مطالعات طرح جامع گردشگری این شهرستان در حال انجام می باشد..
وی گفت : این طرح با هدف شناسائی ظرفیت ها، پتانسیل ها ، نقاط ضعف وقوت ونیاز سنجی های حوزه گردشگری برای بهبود وضعیت خدمات وارتقاء کیفیت گردشگری و توسعه همه جانبه در منطقه کاشان تهیه ودر آینده با مراجعه به آن سرمایه گذاران می توانند به صورت هدفمند در این حوزه فعالیت نمایند .
سرمدیان گفت:این طرح توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و با نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان و  اداره کاشان برای اولین بار در حال انجام می باشد.
حجت ناصحی پور معاون گردشگری  اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی کاشان نیز
گفت : این طرح دردو مرحله و در هر مرحله به بخشهای دوگانه تقسیم گردیده و کلیات و شناخت، مطالعات پایه،بررسی زیرساخت های گردشگری،جمع بندی و ارائه راهبردها،پهنه بندی سرزمین و تهیه و تدوین گزارش نهایی را شامل میشود و تمامی داده های مرتبط توسط تیم های پژوهشی و به صورت میدانی جمع آوری گردیده و ضمن بررسی داده های موجود و اسناد فرادستی نهایتا نقشه راه برای ادارات کاشان و نیز  سرمایه گذاران و پژوهش گران خواهدبود.
شهرستان کاشان به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری کشور و استان اصفهان در حال حاضر با 96 موسسه گردشگری سالیانه میزبان بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی میباشد.