منوی اصلی
لینک های برتر
آدرس صفحه اینستاگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان miraskashan@ ::: آدرس کانال تلگرامی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان : chtnews@ ::: سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

افتتاح دو اقامتگاه سنتی در کاشان همزمان با دومین روز از هفته دولت

خبرنامه اداره
"مهران سرمدیان"معاون مدبر کل ورئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از افتتاح دو اقامتگاه سنتی در کاشان در دومین روز هفته دولت و با حضو مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان وفرماندار ویژه کاشان خبر داد."مهران سرمدیان"معاون مدبر کل ورئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از افتتاح دو اقامتگاه سنتی در کاشان در دومین روز هفته دولت و با حضو مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان وفرماندار ویژه کاشان خبر داد.

تعداد بازدید : 55

تاریخ ثبت : دو شنبه 4 شهريور 1398


سرمدیان تصریح کرد که ظرفیت این دو اقامتگاه سنتی 63 تخت می باشد که اقامتگاه سنتی کاسیان اولین پروژه افتتاحی بود که با اعتباری بالغ بر یکصد  میلیارد ریال ،با تعداد 17 اتاق که جمعا دارای ظرفیت 45 تخت می باشد راه اندازی شدو دومین پروژه افتتاحی اقامتگاه سنتی کاشانه روشن بود که با اعتباری بالغ بر 25میلیارد ریال وبا تعداد 9 اتاق وظرفیت 18تخت راه اندازی گردید

وی افزود این پروژه ها توسط بخش خصوصی و در راستای حفظ و احیاء بناهای تاریخی و نیز زیر ساختهای گردشگری در کاشان انجام گردیده است.

سرمدیان ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش گردشگری را با توجه به اهداف پیش روی وزارت  میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و نیز استقبال گرشگران از فضاهای سنتی دانسته و وجوداین نوع اقامتگاهها را در کنار هتل ها،هتل آرپارتمان ها و مهمانپذیرهای کاشان ،اقدام مثبتی جهت رفاه حال گردشگران داخلی وخارجی  دانست.

فریدون الهیاری مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز در این مراسم گفت کاشان ویزد دو قطب مهم در توسعه گردشگری مخصوصا راه اندازی اقامتگاهها وهتل های سنتی می باشند که در این حوزه در کشور پیشتاز هستند. 

وی گفت که این حرکت مثبتی که در راستای احیای خانه های تاریخی وکاربری آنها در راستای گردشگری انجام شده است تبدیل به یک جریان قدرتمند در گردشگری کاشان شده است .

الهیاری ورود یک پزشک متخصص را به این حوزه به فال نیک گرفت وضمن قدر دانی از دکتر گیوی پزشک صاحب نام کاشانی ابراز امیدواری کرد که دیگر پزشکان استان هم با الگو گیری از این پزشک کاشانی به حوزه گردشگری وارد شوند .

ایشان افتتاح این دو پروژه را در هفته دولت که یادآور شهیدان رجایی وباهنر که الگوی خدمتگزاری در این نظام هستند بسیار پسندیده دانست وگفت 77  پروژه در سال جاری در استان اصفهان با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان در حوزه های سرمایه گذاری گردشگری وصنایع دستی  راه اندازی شد که ضمن افزایش ظرفیت اقامت 1057 نفر در حوزه گردشگری  استان  430  نفردر حوزه های سه گانه اینپروژه ها  اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.  

وی گفت که باوجود تحریم های بی سابقه ای که در این چند سال اخیر شاهد بوده ایم ولی در حوزه گردشگری پیشرفتهای بسیار زیادی را داشته ایم که پایه های این صنعت را مستحکم تر از قبل نموده است.