منوی اصلی
لینک های برتر
آدرس صفحه اینستاگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان chtkashan@ ::: آدرس پیام رسان تلگرام اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان : chtnews@
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

تاریخچه صنعت هتل داری

گردشگری » مفاهیم گردشگری
دانستن تاریخچه صنعت هتل داری با عنایت به اینکه هتل داری یکی از تشکیلاتی است که به عنوان بخش بسیار پویای صنعت گردشگری محسوب می شود خالی از لطف نیست

تعداد بازدید : 479

تاریخ ثبت : پنج شنبه 31 مرداد 1398


استراحت گاه های بین راهی:

در روم باستان، هنگامی که به اوج قدرت خود رسیده بود، تعداد زیادی مسافرخانه و استراحت گاه در مسیرهای عمومی ایجاد شد و بیشتر برای مقامات دولتی و شخصیت های کشوری مورد استفاده قرار می گرفت. در آسیا، استراحت گاه های کوچک در مسیر کاروان ها ایجاد شده بودند. زائران که به اماکن زیارتی می رفتند، می توانستند به استراحت در این مکان ها بپردازند و غذای مورد نیاز خود را تامین کنند.

 

مهمان پذیرها:

مهمان پذیر ها که جنبه ی بازرگانی داشتند در سده ی پانزدهم در اروپا به وجود آمدند، اولین مهمان پذیر ها با ام تخت خواب و صبحانه بود که افراد در خانه های شخصی به قیمت اندک از مسافران پذیرایی می کردند. در همین زمان، مالکان زمین های بزرگ، کلبه هایی بر روی زمین خود ساختند تا پذیرای مسافران باشند. در سده پانزدهم گونه های مختلفی از کلبه و قهوه خانه در انگلستان به وجود آمد که به قیمت های مشخصی در زمان های معین، غذاهایی را ارئه می دادند.

با بهبود سیستم حمل و نقل و افزایش مسافران در این دوره بر تعداد مسافرخانه ها و کلبه ها افزوده شد و گونه های متفاوت خدمات نیز شکل گرفت.

 

هتل ها:

در آخرین سال های سده ی 17 و نخستین سال های سده ی 18، تشکیلاتی برای پذیرایی از مهمانان که می توان آن را نخستین هتل امروزی دانست که در سال 1774 در لندن گشایش یافت. سپس در سال 1794 سیتی هتل نیویورک افتتاح گردید.

در ادامه در اواخر سده ی 18 واژه ی رستوران برای نخستین بار برای سالن غداخوری که در ایالات متحده امریکا غذا و نوشابه به افراد ارائه می داد، به کار برده شد و بعد ها شاهد ادغام آنها با هتل ها هستیم.

با گذشت زمان و احساس نیاز در هتل ها فناوری ها و خدمات خاصی به آنها اضافه گردید. به عنوان مثال فردی به نام ای. ام . استالر از جمله نخستین کسانی بود که توانست با ساخت اتاق های بزرگ، که دارای حمام خصوصی، شیر آب، برق، تلفن، رادیو و سیستم ذخیره جا بود، خداتی را ارائه دهد.