منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

حدود یک میلیون نفر گردشگر از آثار تاریخی کاشان بازدید کردند

خبرنامه اداره
مسئول کمیته برنامه ریزی وآمار ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشان گفت: 965 هزار و 869 نفر گردشگر داخلی و خارجی از آثار تاریخی و جاذبه ها گردشگری این شهرستان از تاریخ 28 اسفندماه 97 تا پایان روز 16 فروردین 98 بازدید کردند.

تعداد بازدید : 43

تاریخ ثبت : يک شنبه 18 فروردين 1398


حدود یک میلیون نفر گردشگر از آثار تاریخی کاشان بازدید کردند

بازدید بیش از 960 هزار گردشگر از آثار تاریخی کاشان در ایام نوروز

مسئول کمیته برنامه ریزی وآمار ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشان گفت: 965 هزار و 869 نفر گردشگر داخلی و خارجی از آثار تاریخی و جاذبه ها گردشگری این شهرستان از تاریخ 28 اسفندماه 97 تا پایان روز 16 فروردین 98  بازدید کردند.

 علیرضا عبدالله زاده، مسئول کمیته برنامه ریزی وآمار ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشان ، ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: این میزان آمار بازدید از جاذبه های های گردشگری کاشان بر اساس بازدید از 22 اثر تاریخی(10 اثر تاریخی، 6 اثر مذهبی، 4 موزه ، یک اثر دست ساز و یک مرکز هنرها سنتی و صنایع دستی) در چهار شهر کاشان، قمصر، نیاسر و برزک است.

*باغ فین در صدر بازدیدها

وی با اشاره به اینکه 11 هزار و 448 نفر از کل آمار بازدیدکنندگان گردشگران خارجی بودند گفت: مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان با 227 هزار و 60 نفر رتبه اول بازدید گردشگران داخلی و خارجی را در بین آثار تاریخی کاشان در ایام نوروز کسب کرد.

به گفته وی، خانه های تاریخی بروجردی، طباطبایی، عباسیان، موزه ملی کاشان، محوطه باستانی سیلک و حمام سلطان امیر احمد به ترتیب رتبه های دوم تا هفتم بازدید گردشگران را گرفت.

دبیر کمیته گردشگری الکترونیک شهرستان کاشان، با اشاره به کاهش 5 درصدی بازدیدهای گردشگران داخلی و خارجی از مجموع آثار تاریخی کاشان در نوروز 98 نسبت به ایام نوروز  97 افزود: خانه های تاریخی بروجردی افزایش 17 درصدی، طباطبایی افزایش 36 درصدی ، عباسیان 28 درصدی و باغ فین کاشان کاهش 30 درصدی بازدید گردشگران داخلی و خارجی را داشت.

*افزایش بازدید از خانه های تاریخی

عبدالله زاده،با تاکید بر اینکه آمار افزایش بازدید خانه های تاریخی کاشان نشان دهنده علاقه مندی گردشگران به معماری اصیل ایرانی است تصریح کرد: برگزاری تورهای کاشان گشت یکی از دیگر از عوامل رشد بازدید گردشگران از خانه های تاریخی این شهر بود.

وی اظهاداشت: مرکز هنرهای سنتی و صنایع دستی کاشان نیز در نوروز 98 نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 96 درصد رشد بازدید گردشگران را داشت.

به گفته وی، خانه تاریخی بروجردی کاشان در بین آثار تاریخی کشور در رتبه شانزدهم بازدید گردشگران قرارگرفت.

*اقامت دائم  بیش از 21 هزار گردشگر در کاشان/ ضریب 63 درصدی اشغال تخت مراکز اقامتی

مسئول کمیته برنامه ریزی وآمار ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشان، همچنین  اقامت دائم 21 هزار و 893 نفر از تاریخ 28 اسفندماه 97 تا پایان روز 16 فروردین 98 در مراکز اقامتی کاشان را یادآورشد و گفت: این تعداد گردشگر در هتل(8954نفر)، هتل آپاتمان(1305نفر)، مهمانپذیر(1533نفر)، زائرسرا(828نفر)، اقامتگاه سنتی(7238نفر) و بوم گردی( نفر2035) اقامت داشتند.

عبدالله زاده، ضریب 63 درصدی اشغال تخت در مراکز اقامتی کاشان در ایام نوروز را تاکیدکرد و گفت: متوسط اقامت گردشگران ایرانی 1.05 درصد و گردشگران خارجی 1.04 درصد بود.

وی اظهارداشت: بیشترین درصد اشغال اتاق مربوط به اقامتگاه سنتی با 77 درصد ضریب اشغال بود.

به گفته وی، 201 هزار و 51 نفر نیزآمار اقامت موقت گردشگران در کاشان شامل منازل استیجاری، کمپ های موقت، حسینیه ها و مدارس از تاریخ 28 اسفندماه 97 تا پایان روز 16 فروردین بود که بیشترین اقامت موقت با تعداد 127 هزار و 712 نفر در مدارس بود.

*امامزاده سلطانعلی بن باقر (ع) بیشترین آمار بازدید اماکن مذهبی را داشت

دبیر کمیته گردشگری الکترونیک شهرستان کاشان، افزود: امامزاده سلطانعلی بن امام محمد باقر علیهماالسلام در مشهد اردهال نیز با 95 هزار و 510 نفر زائر بیشترین آمار بازدید اماکن مذهبی را داشت.

عبدالله زاده، گفت: آما حوادث جاده ای و شهری کاشان نیز در ایام نوروز (28 اسفند97 تا پایان 16 فروردین 98) 397 نفر مصدوم بود که منجر به مرگ یک نفر از این تعداد شد و تعداد کل عملیات ها اورژانس 115 کاشان نیز در این مدت 430 ماموریت بود.

وی در پایان افزود: امسال برای اولین بار بود که بلیط تمامی ابنیه تاریخی شهرستان کاشان به صورت الکترونیکی به فروش رسید و باعث افزایش رضایتمندی گردشگران و سهولت و سرعت در ثبت آمار و ارزیابی هاشد.