منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

چهارمین روز نوروزگاه کاشان هفتم فروردین در بناهای تاریخی برگزار شد.

خبرنامه اداره
برگزاری نوروز گاه در روز هفتم فروردین ماه با اجرای برنامه های سرنا نوازی، موسیقی سنتی آذربایجان و آئین سنتی اسپندی

تعداد بازدید : 41

تاریخ ثبت : پنج شنبه 8 فروردين 1398


چهارمین روز نوروزگاه کاشان هفتم فروردین در بناهای تاریخی  برگزار شد.

مهران سرمدیان معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کاشان از برگزاری نوروز گاه در روز هفتم فروردین ماه با اجرای برنامه های سرنا نوازی­­­، موسیقی سنتی آذربایجان و آئین سنتی اسپندی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری کاشان سرمدیان  اعلام کرد برنامه های نوروزگاه بر اساس برنامه ملی و سراسری جهت احیای آداب و سنن و رسوم نوروزی و با هدف معرفی آنها به گردشگران نوروزی ومردم منطقه برگزار می شود.

سرمدیان معتقد است  که آداب و سنتی که در گذشته در بطن جامعه قرار داشت و برخی از این مراسمات فراموش شده ویا درحال فراموشی است باید با اینگونه برنامه های اجرایی و متنوع دوباره احیا  و  به نسل آینده منتقل گردد و همچنین آداب و رسوم نوروزی به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته می شود و می تواند در جذب گردشگر نقش به سزایی داشته باشد.

عباس تراب زاده مردم شناس این اداره  و مسئول اجرای برنامه های نوروزگاه نیز گفت  که در روز هفتم فروردین برنامه هایی از قبیل سرنا نوازی با دحل از اقوام لر شهرستان ملایر ،موسیقی سنتی آذربایجان ،آئین سنتی سفره اسپندی از روستای برزک در خانه تاریخی بروجردی ها ، محوطه باستانی سیلک، باغ موزه جهانی فین وچشمه تاریخی سلیمانیه برگزار گردید.

ایشان افزود که ایجاد برنامه نوروزگاه به منظور ایجاد شور ونشااط اجتماعی می باشد و تا پایان ایام نوروز در بناهای تاریخی کاشان ادامه خواهد داشت.