منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

برپایی ایستگاه نقاشی در واحد کودک ونوجوان مجموعه جهانی باغ فین کاشان

خبرنامه اداره
مهران سرمدیان معاون مدیر کل ورئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کاشان از برپائی ایستگاه نقاشی توسط واحد کودک ونوجوان مجموعه جهانی باغ فین کاشان خبر داد.

تعداد بازدید : 39

تاریخ ثبت : سه شنبه 6 فروردين 1398


برپایی ایستگاه نقاشی در واحد کودک ونوجوان مجموعه جهانی باغ فین کاشان

مهران سرمدیان معاون مدیر کل ورئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کاشان از برپائی ایستگاه نقاشی توسط واحد کودک ونوجوان  مجموعه جهانی باغ فین کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری کاشان سرمدیان اعلام کرد دراین ایستگاه که با همکاری موسسه دارالقرآن مهدویت کاشان برپا شده است، روزانه بیش از یک هزار خردسال و کودک ازشهرهای مختلف آثار هنری خود را ترسیم می کنند.

وی گفت که این ایستگاه باهدف ترویج فرهنگ مهدویت وهمچنین آشنایی کودکان با آداب ورسوم و آیین های سنتی وبناهای تاریخی کاشان بر پاشده تا پایان ایم نوروز همه روزه دایر است .

سمیه فرهادی مدیر پایگاه جهانی باغ فین کاشان نیز در این باره اعلام کرد که واحد کودک ونوجوان این مجموعه تاریخی برنامه های متنوع فرهنگی هنری برای آموزش وانتقال فرهنگ غنی گذشته به کودکان ونوجوانانی که  همراه مسافرین ومیهمانان این مجموعه هستند  دارد که این ایستگاه یکی از این برنامه ها می باشد.

به گفته وی دراین ایستگاه شرکت کنندگان با موضوع امام زمان(عج)،عید ونوروز باستانی وبناهای تاریخی با محوریت  باغ موزه فین کاشان نقاشی های خود را ترسیم می کنند.

فرهادی برگزاری مسابقه، پرسش و پاسخ، بهترین نقاشی همرا با جایزه و نصب آن را ازبرنامه های جانبی این ایستگاه ذکر کرد.

ایشان افزود که شرکت کنندگان در این ایستگاه با اتمام شدن نقاشی های خود کارت هدیه مهدی یار را دریافت می کنند.

گفتنی است که ایستگاه نقاشی کودک ونوجوان که با  استقبال خوب گردشگران نوروزی روبرو بوده است تا پایان ایام نوروز ،همه روزه از ساعت 9 تا21 برپا می باشد.