منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

هدف یگان حفاظت این اداره جلب مشارکت های مردمی است

خبرنامه اداره
ما سعی کردیم با نهادینه کردن مشارکت های اجتماعی در حوزه میراث فرهنگی سعی در جلب مشارکت‌های مردمی در حفاظت از میراث فرهنگی داشته باشیم.

تعداد بازدید : 58

تاریخ ثبت : دو شنبه 29 بهمن 1397


هدف یگان حفاظت این اداره جلب مشارکت های مردمی است

معاون مدیر کل و رییس اداره  میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان هدف از حضور یگان حفاظت این اداره  را در نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب ،جلب و ترویج مشارکت های اجتماعی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره  میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان،مهران سرمدیان گفت: ما سعی کردیم با نهادینه کردن مشارکت های اجتماعی در حوزه میراث فرهنگی سعی در جلب مشارکت‌های مردمی در حفاظت از میراث فرهنگی داشته باشیم.

معاون مدیر کل  میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت:همچنین در این نمایشگاه سعی شد فرهنگ سازی جهت  آشناسازی مردم با جرائم علیه میراث فرهنگی که در حوزه حفاری های غیر مجاز ، خرید و فروش اشیاء تاریخی ،ساخت وساز های غیر مجاز و بدون مجوز ،مرمت های غیراصولی،تجاوز به حریم و تخریب آثار تاریخی ،استفاده از دستگاه فلزیاب و تغییر کاربری که در مرحله اول برای پیشگیری از وقوع جرائم ذکر شده  انجام  شود.

سرمدیان در پایان اذعان داشت:همچنین عموم می توانند از سامانه 09662 از هرنقطه از کشور گزارشات خود از وقوع جرائم در حوزه میراث فرهنگی را گزارش نمایند و نیز شماره تلفن های 55225252 دفتر پایگاه حفاظتی کاشان ،55723373دفتر پایگاه حفاظتی شهر نیاسر و برزک پاسخگوی گزارشات می باشند.