منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

تقویم گردشگری کاشان تدوین می شود

خبرنامه اداره
هفت هتل یک تا چهار ستاره و چهار هتل آپارتمان، چهار سفره خانه سنتی، یک کافه تریا سنتی، ۱۶ دفتر خدمات مسافرتی، چهار مهمان پذیر و ۱۰ اقامتگاه بوم گردی در کاشان وجود دارد.

تعداد بازدید : 59

تاریخ ثبت : دو شنبه 15 بهمن 1397


 

رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان:

تقویم گردشگری کاشان تدوین می شود

رییس میراث فرهنگی کاشان از تدوین تقویم گردشگری کاشان خبر داد.

 مهران سرمدیان در حاشیه افتتاح اقامتگاه سنتی ملک اظهار داشت: کاشان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته به گردشگری که از ۲۳ تا ۲۶ بهمن در تهران برگزار می شود، حضور متفاوتی خواهد داشت.

وی از آماده سازی تقویم گردشگری کاشان خبر داد و افزود: در حال بررسی آسیب های گردشگری کاشان هستیم تا در سال ۹۸ با رفع این موارد شاهد رونق گردشگری در شهرستان باشیم و ضریب ماندگاری را از ۱.۵ روز به سه الی چهار روز برسانیم.

رییس  اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان با بیان اینکه ۷۵ موسسه گردشگری در کاشان وجود دارد، ابراز داشت: هفت هتل یک تا چهار ستاره و چهار هتل آپارتمان، چهار سفره خانه سنتی، یک کافه تریا سنتی، ۱۶ دفتر خدمات مسافرتی، چهار مهمان پذیر و ۱۰ اقامتگاه بوم گردی در کاشان وجود دارد.

وی گفت: چهار مجتمع بین راهی و دو آموزشگاه گردشگری در کاشان وجود دارد و افرادی در موسسات گردشگری فعالیت دارند باید تحت آموزش قرار  گیرند تا واحدهای آموزشی تقویت شوند.

سرمدیان از بهره برداری ۱۷ واحد اقامتی تا نیمه اول سال ۹۸ در کاشان خبر داد و افزود: بیش از هزار و ۸۰۰ تخت اقامتی در شهرستان کاشان وجود دارد و یک خانه مسافر با ظرفیت ۱۲۰ خانه و پنج هزار و ۱۰۰ نفر  در این شهرستان مجوز گرفته است.

وی ضمن اشاره به راه اندازی ربات گردشگری کاشان ابراز داشت: اقامتگاه سنتی شاسوسا در کاشان نیز در روز چهارشنبه  هفته جاری توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری خواهد رسید.