منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

مطالعه ،طراحی، ایمن سازی و بازسازی تاسیسات الکترونیکال برق مجموعه جهانی باغ تاریخی فین

خبرنامه اداره
در این پروژه ساماندهی سیستم نیرورسانی و برق رسانی روشنایی در تمام فضاهای باز و سر پوشیده باغ با کابل و سیم های استاندارد و مقاوم در مقابل حریق و حوادث غیر مترقبه طراحی شده است.

تعداد بازدید : 54

تاریخ ثبت : دو شنبه 12 آذر 1397


مطالعه ،طراحی، ایمن سازی  و بازسازی تاسیسات الکترونیکال برق  مجموعه جهانی باغ تاریخی فین

معاون مدیر کل و سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از مطالعه،طراحی، ایمن سازی  و بازسازی تاسیسات الکترونیکال برق مجموعه جهانی باغ تاریخی فین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان،مهران سرمدیان با اعلام این خبر اظهار داشت:  این پروژه با مبلغی بالغ بر  400میلیون تومان و از محل اعتبارات ملی انجام  شد.

سرمدیان با تاکید بر اهمیت تجهیز باغ فین به سامانه های مختلف استاندارد تأسیسات الکتریکال و عملکرد بهینه تجهیزات الکتریکی خاطر نشان کرد: این فرایند برای تمام فضاها و قسمت های باغ فین طراحی شده است.

دبیر منطقه شمالی ادارات میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: در این پروژه ساماندهی سیستم نیرورسانی و برق رسانی روشنایی در تمام فضاهای باز و سر پوشیده باغ با کابل و سیم های استاندارد و مقاوم در مقابل حریق و حوادث غیر مترقبه طراحی شده است.

سرپرست مجموعه جهانی باغ تاریخی فین نیز ادامه داد:طراحی تابلوهای برق استاندارد مورد نیاز هر فضا و ساختمان ها،طراحی تابلو برق اصلی،ژنراتور های اضطراری برق مربوط به سیستم حفاظتی و امنیتی،تابلوهای قطع و وصل و ورود و خروج برق در این پروژه انجام می شود.

سمیه فرهادی اذعان داشت:همچنین نیرورسانی و طراحی استاندارد،مدارات پریز برق رسانی برای ویترین ها و فضای نمایشگاهی و موزه ای با سیم و کابل استاندارد  و طراحی سامانه ارتینگ، نصب سیستم و تجهیزات صاعقه گیر جهت کل مجموعه باغ فین به منظور حفظ امنیت جان افراد بازدید کننده ، پرسنل ، ساختمان ها ، تاسیسات ، تجهیزات ایمن سازی و ایجاد عملکرد بهینه تجهیزات الکترونیکی در این پروژه دیده شده است.

 وی ادامه دا: با توجه به وضعیت خاص مجموعه ی باغ فین و موزه به لحاظ نوع معماری که ترکیبی است از مستحدثات، آب و ماهی ها، استخرها و فواره ها، فضای سبز و پراکندگی درخت در محیط باغ، اختلاف سطح فضاها و همچنین حضور روزانه هزاران بازدید کننده داخلی و خارجی در مجموعه ی باغ در بیشتر اوقات که برای حفظ جان آن ها الزامی است این مجموعه به سیستم های حفاظتی،امنیتی و روشنایی استاندارد مجهز شد.

باغ تاریخی فین کاشان در پانزدهم آذر 1314 با شماره 238 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
سابقه و قدمت باغ فین به دوره صفویه باز می گردد، ناصرالدین شاه در سال 1852 میلادی صدراعظم خود امیرکبیر را در حمام فین کاشان به قتل رساند.
مجموعه باغ تاریخی فین در جنوب کاشان و در مجاورت چشمه سلیمانیه به مساحت 23 هزار و 700 متر مربع قرار دارد.