منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

مرمت و بدنه سازی بافت تاریخی نیاسر

خبرنامه اداره
این طرح شامل تراشیدن: اندودهای فرسوده،اجرای داربست فلزی،اجرچینی و پی بندی بخشی از دیوارها،اجرای چفت آجری در لبه دیوارها و بام ها،اجرای سنگ چینی برای ازاره ها،اجرای اندود گچ و خاک دستی اجرای دولایه کاهگل روی بدنه ها و اصلاح برخی پنجره ها و درهای غیراصولی می باشد.

تعداد بازدید : 35

تاریخ ثبت : سه شنبه 13 شهريور 1397


مرمت و بدنه سازی بافت تاریخی نیاسر

مدیرپایگاه میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری کهن باغشهر نیاسر از آغاز مرمت و بدنه‌سازی بخشی از بافت تاریخی نیاسر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری شهرستان کاشان ، علی ابوالفضلی،با اعلام این خبر افزود: انجام عملیات مرمت و بدنه‌سازی بافت تاریخی نیاسر، بخشی از بافت تاریخی محله روداب شروع شد.

وی گفت: این طرح شامل تراشیدن: اندودهای فرسوده،اجرای داربست فلزی،اجرچینی و پی بندی بخشی از دیوارها،اجرای چفت آجری در لبه دیوارها و بام ها،اجرای سنگ چینی برای ازاره ها،اجرای اندود گچ و خاک دستی اجرای دولایه کاهگل روی بدنه ها و اصلاح برخی پنجره ها و درهای غیراصولی می باشد.

مدیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیاسر با بیان اینکه اجرای این طرح با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی است،افزود: نیاسر دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی قابل توجه است و مرمت بافت تاریخی این شهر  در جذب و ماندگاری گردشگر بسیار موثر است .

نیاسر در 40 کیلومتری کاشان و در سر راه مشهد اردهال هرساله میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است و یکی از مراکز اصلی گلاب و عرقیات گیاهی می باشد.