منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

از نشان کاشان، شهر ملی نساجی رونمایی شد

خبرنامه اداره
سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی میزبان نشست هم اندیشی نقش نشان های ملی در روند توسعه گردشگری منطقه فرهنگی کاشان شد.

تعداد بازدید : 34

تاریخ ثبت : سه شنبه 6 شهريور 1397


در سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی

از نشان کاشان، شهر ملی نساجی رونمایی شد

سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی میزبان نشست هم اندیشی نقش نشان های ملی در روند توسعه گردشگری منطقه فرهنگی کاشان شد.

در این نشست که با حضور معاون محترم صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی،شهردار کاشان،ریاست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان و جمعی از فعالان قتصادی،گردشگری و هنرمندان صنایع دستی حضور داشتند در سالن همایش های بین المللی تهران  از لوح کاشان،شهر ملی نساجی رونمایی شد.

همچنین در این مراسم،از تلاش های هنرمندان نساجی سنتی کاشان آقایان محمد حسین دهقانی،محد بینوا،محمود تمتاجی و جمشید خداداد و خانم ریحانه نقوی با اهداء نماد شعربافی اصیل دیار کاشان تقدیر شد.

مستند تحسین برانگیز"دست،پا، بافته" اثر بهروز غریب پور که به گذشته درخشان هنر نساجی سنتی کاشان و مشکلات امروز این حرفه پرداخته،به نمایش در آمد.

باز نمایی کتاب" زندگی نامه حسن فضلی پدر نساجی سنتی ایران" اثر فریدون شیرین کام برنامه دیگری از این مراسم فرهنگی بود.

نویسنده این کتاب با اشاره به نقش بی بدیل زنده یاد تفضلی در احیا هنر تساجی سنتی،مهجور ماندن این شخصیت تاثیرگذار اقتصادی را در مناسبات امروز فرهنگی تاسف بار خواند.

شهردار کاشان،نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل،معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و رییس اداره کاشان از جمله سخنرانان این نشست بودند که هر کدام ضمن اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های تمدنی و فرهنگی اقلیم کاشان بر لزوم تقویت این بنیان ها تاکید کردند و کسب عنوان شهر ملی نساجی سنتی را برازنده کاشان دانستند.

شایان ذکر این این نشست به همت حوزه گردشگری شهرداری کاشان به عنوان یکی از برنامه های غرفه کاشان،شهر ملی نساجی در سی امین نمایشگاه ملی این هنر صنعت در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.