منوی اصلی
لینک های برتر
سال1397 سال حمایت از کالای ایرانی. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

اجرای عملیات تله گذاری و طعمه گذاری موریانه در مجموعه جهانی باغ تاریخی

خبرنامه اداره
طعمه گذاری در مجموعه جهانی باغ فین در مردا ماه سال در فالب 160 ایستگاه معین،ایستگاه روزمینی و ایستگاه زیرزمینی به منظور بررسی موقعیت مکانی لانه گزینی این آفت در بنا و فضای سبز و همچنین مبارزه با آن صورت گرفت.

تعداد بازدید : 35

تاریخ ثبت : سه شنبه 16 مرداد 1397


 

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از اجرای عملیات تله گذاری و طعمه گذاری موریانه در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان،محسن جاوری با تاکید به اینکه: آثار تاریخی ارزشمند ایران،غالبا در مناطق کویری و بیابانی و یا دشت و جلگه قرار گرفته اند و عموما مصالح عمده آنها نیز خشت و گل و چوب وکاه ات منبع تغذیه مناسبی برای عوامل آسیب رسان بیولوژیکی است.در این میان،موریانه از عواملی است که در ایران بیشترین آسیب ها را به بناهای تاریخی وارد کرده ست لذا طعمه گذاری مجموعه جهانی باغ فین با همکاری بخش تحقیقات و کنترل عوامل بیولوژیک پایگاه میراث فرهنگی شهر یزد صورت گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان افزود:طعمه گذاری در مجموعه جهانی باغ فین در مردا ماه سال در فالب 160 ایستگاه معین،ایستگاه روزمینی و ایستگاه زیرزمینی به منظور بررسی موقعیت مکانی لانه گزینی این آفت در بنا و فضای سبز و همچنین مبارزه با آن صورت گرفت.

باغ تاریخی فین کاشان با مساحت 23 هزار و 700 مترمربع در مجاورت چشمه سلیمانیه، سال 1314در فهرست آثار ملی و در سال 1390 در فهرست یونسکو ثبت جهانی شد.