منوی اصلی
لینک های برتر
سال1397 سال حمایت از کالای ایرانی. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

دو گروه حفاری غیرمجاز در کاشان منهدم شد

خبرنامه اداره
ن 2 گروه که کمتر از 10 نفر بودند، روزهای گذشته در حال حفاری غیرمجاز از سوی یگان حفاظت میراث فرهنگی کاشان شناسایی و دستگیر شدند.

تعداد بازدید : 46

تاریخ ثبت : شنبه 6 مرداد 1397


 

دو گروه حفاری غیرمجاز در کاشان منهدم شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از شناسایی و دستگیری 2 گروه به جرم حفاری های غیرمجاز در محدوده این شهرستان خبر داد.

محسن جاوری گفت: این 2 گروه که کمتر از 10 نفر بودند، روزهای گذشته در حال حفاری غیرمجاز از سوی یگان حفاظت میراث فرهنگی کاشان شناسایی و دستگیر شدند.
وی بدون اشاره به محل دستگیری این افراد افزود: وسایل حفاری توقیف شده و به همراه متخلفان برای رسیدگی در اختیار دستگاه های انتظامی و قضائی قرار گرفت.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان بیان کرد: خبرهای مربوط به حفاری های غیرمجاز بسیار حساس است زیرا برخی سودجویان در انتظار شنیدن این گونه خبرها هستند تا با استفاده از اطلاعات آن برای حفاری های آتی برنامه ریزی کنند.
او در ادامه به کشف 33 قطعه عتیقه سفالی مربوط به عصر آهن با قدمت نزدیک به سه هزار و 700 سال در کاشان اشاره کرد و گفت: این اشیای تاریخی در زیرزمین خانه ای که از سوی ماموران انتظامی مورد بازرسی قرار گرفته بود، کشف و یک نفر نیز در این زمینه دستگیر شد.
به گفته جاوری، افزون بر یک هزار و 700 اثر تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که 320 اثر در فهرست ملی و یک اثر در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.