منوی اصلی
لینک های برتر
سال1398 سال رونق تولید. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

تقدیر از "موزه عروسک و اسباب بازی کاشان" همزمان با روزجهانی موزه

خبرنامه اداره
مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه ها دو شب گذشته در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد که در این برنامه «لوح تقدیر موزه برتر با شاخص کودک و نوجوان به موزه عروسک و اسباب بازی کاشان» اهدا و مدیر مجموعه امیر سهرابی تقدیر به عمل آمد.

تعداد بازدید : 93

تاریخ ثبت : پنج شنبه 3 خرداد 1397


 

موزه عروسک و اسباب بازی کاشان" جایزه موزه برتر  در شاخص کودک و نوجوان را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان،محسن جاوری با اعلام این مطلب گفت: مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه ها دو شب گذشته در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد که در این برنامه «لوح تقدیر موزه برتر با شاخص کودک و نوجوان به موزه عروسک و اسباب بازی کاشان» اهدا و مدیر مجموعه امیر سهرابی تقدیر به عمل آمد.

جاوری تصریح کرد:هدف این موزه در کنار توجه به هدفمندی بازی های دیجیتال که یک ضرورت در نوع خود محسوب می شود، احیای اسباب بازی های سنتی است تا  فرصت دوباره بازی کردن با این نوع اسباب بازی ها را  به کودکان خود بدهد.

امیر سهرابی،طراح و مدیر موزه نخستین اسباب‌بازی و عروسک های خیمه شب بازی از سال ۱۳۸۷ طرح پژوهشی خود را درباره‌ی عروسک و اسباب‌بازی‌های مناطق مختلف ایران آغاز کرده است و در طرح پژوهشی که هنوز ادامه دارد، بخشی از عروسک‌ها ، اسباب‌بازی‌های کودکان و بزرگ‌سالان و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی را مورد پژوهش قرار داده و نمونه‌هایی از آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ است.
موزه‌ی اسباب‌بازی و عروسک های خیمه شب بازی » در بافت تاریخی کاشان، روبه‌روی خانه‌ی تاریخی طباطبایی‌ها  در کوچه علامه فیضی قرار دارد.