منوی اصلی
لینک های برتر
سال1397 سال حمایت از کالای ایرانی. ::: پایگاه اینترنتی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان کاشان
مجموعه باغ موزه فین - میراث جهانی
محوطه باستانی سیلک
مسجد و مدرسه آقابزرگ
موزه ملی کاشان
ربات گردشگری
کارگاه صنایع دستی
بادگیرخانه تاریخی بروجردی

نمایش چند اثر جدید در موزه ملی کاشان

خبرنامه اداره
چند اثر که در مخزن موزه ملی کاشان و موزه هنرهای تزئینی اصفهان نگهداری می شد در سالن اصلی موزه ملی کاشان در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین به نمایش گذاشته شده است

تعداد بازدید : 245

تاریخ ثبت : يک شنبه 3 دي 1396


نمایش چند اثر جدید در موزه ملی کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از به نمایش گذاشتن چند اثر جدید در موزه ملی کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی داره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان،محسن جاوری با بیان مطلب فوق گفت: چند اثر که در مخزن موزه ملی کاشان و موزه هنرهای تزئینی اصفهان نگهداری می شد  در سالن اصلی موزه ملی کاشان در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین به نمایش گذاشته شده است.

به گفته وی،پرده های مخمل نقره دوزی شده مربوط به قرن سیزده ،قالیچه های سجاده ای متعلق به قرن سیزدهم از اصفهان و تبریز،قالیچه طرح لچک و ترنج متعلق به قرن چهاردهم بافت اصفهان، که این اشیاء جهت نمایش از موزه هنرهای تزئینی اصفهان به موزه ملی کاشان منتقل شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان ادامه داد:تن پوش هایی مربوط به دوره زندیه و قاجار از جنس زربفت و گلابتون و پارچه هایی از جنس مخمل متعلق به قرن چهاردهم نیز که در مخزن موزه ملی کاشان نگهداری می شد به سالن موزه ملی منتقل شده است.

      بنای موزه بر زمینی به مساحت  700 متر مربع و زیر بنای 570 متر مربع در ضلع غربی مجموعه تاریخی باغ فین  قرار دارد . ساختمان موزه يك طبقه و داراي ایوان یکپارچه در سه ضلع جنوبی ، غربی و شمالی باستون های متعدد می باشد با توجه به اشیاء موجود ، موزه به چهار بخش: باستان شناسی،منسوجات،کتابت و نسخ خطی و معاصر  طبقه بندی شده است .