Main Menu
Best Links
Fin Garden Museum - World Heritage

افزایش 62 درصدی ورودی گردشگران خارجی به کاشان

News
16 هزار و 321 گردشگری خارجی از پانزدهم فروردین ماه تا پانزدهم خرداد ماه سال به کاشان ورود داشته اند درحالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 10 هزار و 314 نفر بود.

Views : 44

Published On : tuesday 20 June 2017


افزایش 62 درصدی ورودی  گردشگران خارجی به  کاشان

مسوول کمیته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان از افزایش 62 درصدی ورود  گردشگران خارجی به این شهر از پانزدهم فروردین ماه تا پانزدهم خرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان،علیرضا عبدالله زاده اظهار داشت : 16 هزار و 321 گردشگری خارجی از پانزدهم فروردین ماه تا پانزدهم خرداد ماه سال به کاشان ورود داشته اند درحالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 10 هزار و 314 نفر بود.
وی با بیان این که از میان گردشگران خارجی 68 کشور جهان که کاشان را برای بازدید انتخاب کردند، فرانسوی ها با بیش از 6 هزار گردشگر به عنوان بیشترین بازدیدکنندگان، سهم 37 درصدی را به خود اختصاص دادند.

دبیر کمیته گردشگری الکترونیک شهرستان کاشان تاکید کرد: کشورهای فرانسه، آلمان،ایتالیا و هلند به ترتیب در صدر  این آمار قرار دارند.
وی ادامه داد: گردشگران کشورهای اسپانیا، چین، هنگ کنگ، بلژیک، سوئیس، انگلیس و تایلند نیز در جایگاه های بعدی ورود به کاشان قرار گرفته اند.
شهرستان کاشان بیش از یک هزار و 700 اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از این تعداد تاکنون213 بنای تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
باغ تاریخی فین کاشان در سال 1390 در فهرست یونسکو به ثبت جهانی رسید.